ПолиграфияИнфо група dotbrain.eu ПринтГайд магазин TheDigitalPrint.info ПолиграфияИнфо ПринтСток БГОферта ПринтИдея
Error: Embedded data could not be displayed.

Въпроси и отговори
В коя програма да подготвя файла си за печат?
Може ли да се запише файл работен в Indesign версия CS3, за версия CS2?
Какво представлява PPD файлът и как да го инсталираме?
Печатни технологии
Трансферен печат (hot split)
Сублимационен трансфер
Видове велпапе

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 79 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 22 Май 2007, 16:44 
Гърмян заек

anib_ceco написа:
Здравейте братя и сестри предпечатари и напоследък наричани графични дизайнери.
За Бога, братя и сестри, не отивайте да работите във фирма "Арт Инк" - супер некоректни хора са!!! :!:

Сигурно имаш предвид за "Инк Арт"?!

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 05 Окт 2007, 21:04 
rumburak написа:
anib_ceco написа:
Здравейте братя и сестри предпечатари и напоследък наричани графични дизайнери.
За Бога, братя и сестри, не отивайте да работите във фирма "Арт Инк" - супер некоректни хора са!!! :!:

Сигурно имаш предвид за "Инк Арт"?!

От името на фирма "Инк Арт" - не сме и мали уволнени служители!

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 03 Дек 2007, 16:12 
Срамежлив
Аватар

Имаше една фирма дето даже не й помня пълното име, но беше Паспорт Медия (травел ТВ) или нещо такова. Намира се на пиротска в един безистен, а администрацията на хладилника и са СУПЕР НЕКОРЕКТНИ хора. Експлоатират ученици да им монтират филмите и да ги превеждат като накрая дори не им плащат. Държат с мило и не дават никакъв признак, че накрая ще ти кажат да си гледаш работата.
Картинката беше мега драматична - тогава бях още малка и нямаше как да направя каквото и да било - имат късмет че не са ми попаднали сега да видят. Един месец се опитах да работя при тях (за през лятото - да докарам някой допълнителен лев) и накрая така се изподжафкахме тъй като видиш ли съм очаквала да ми платят. Разбира се нямах договор и т.н. . След като си тръгнах разбрах че това им е оичйна практика ( или поне беше преди 3-4 години). Надявам се някой да им е теглил една проверка :twisted: поне

Аватарчето, ше те замола да е с основа 80 пиксела както пише в правилата. Inno

Върнете се в началото

Заглавие: Оплаквам се от моя работодател.
МнениеПубликувано на: 07 Яну 2008, 14:53 
Срамежлив

Значеи , видях много мнения, доста оплаквания и хвалби. Относно моя случай , работодателя ми е Топливо АД Бургас.Осигуровките са на 100% , но може би това е плюса само. Останахме трима колеги в склада , в който се водя управител . От Семптември 2007-а работим на 24 часа смени,по 1 човек на смяна , защото в противен случай почивката ще е никаква , и както един участник в този форум каза - работника става ненадежден. За работното време от 180ч. на месец за периода до 09.2007-а взимах до300 лв. , като нямаше начислена сума за труда , положен на националните празници( за нашия склад няма неработен ден...). От 09.2007 работим вече 5-и месец ,работните ми часове са нарастнали на 240+, а работната заплата се увеличи средно с 40 лв. Кажете ми - нормално ли е това ? Също така имам над 30 дена платен отпуск, който не желаят да изплащат. При инвентаризация не приспадат задължителните фири , които съпътстват акцизните стоки и удържат от заплатата, а когато има излишък, те си го заприходяват - в заплатата това не се отразява с някакъв бонус. Е след поредната инвентаризация реших да подам молба за напускане и искам да си потърся парите, които те дължат според мен. Възможно ли е да се обърна към Бюро по труда относно това ?

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 18 Мар 2008, 17:56 
Срамежлив

Некоректни са и фирма "Диамант"ООД.Собственици на хотели Ефир,Касандра,Сънрайз и Хепи Кондоминиум в к.к. Слънчев бряг.Тия хорица са си направо ужасни.Добре,че работих малко при тях.Те са типични селяни с пари.Разпореждат се като богове и се държат доста унизително с персонала.Има голямо текучество на работна ръка и това е именно заради невероятно гадното им отношение.Като дойде време да дават пари,се покриват вдън земя и работниците си чакат по 3-4 дена заплатите.Не правете грешката да започвате работа при тях,защото със сигурност ще съжалявате и ще изхабите доста нерви докато гадаете кога ще си получите заплатите!

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 20 Сеп 2008, 13:52 
Срамежлив
Аватар

Като видях заглавието на темата първото име дошло в акъла ми е "Мегатекс" АД, също известни като "Глобал Трейд Нет" ЕООД - дъщерната им фирма, чрез която набират персонал, тъй като хората като чуят за Мегатекс и им настръхва косъма :lol:
Ето вкратце личният ми опит с тях:
Започнах работа там в рекламния им отдел на длъжност "оператор на режещ плотер". Плотера беше набор на прабаба ми и като работеше се чуваше зад 3 хълма. Не се бъзикам. След купища оплаквания от моя страна след около 6-7 месеца го смениха, евалата за което. След 1-2 седмици ме преместиха в отдел "Електроника" :shock: Не разбрах защо. (Фирмата по принцип се занимава с производство на електроника - валутни табла, дисплеи с течаща информация и т.н.)
Та аз продължих да си върша същото с огромни темпове, имаше купища работа, аз бя хсамо една, спазваха се свръх срокове. Ако не успееш да изпълниш нещо става някаква латино драма - обвиняват те, че си дошъл във фирмата с единствената цел да я позориш, да я провалиш и тем подобни пъклени планове. Крещят ти като на полуидиот, унижават те. Ако закъснееш за работа те глобяват. За сметка на това изплащането на заплатите става със закъснение от порядъка на седмица до 2 месеца.
При поредното закъснение с плащането аз просто обявих бойкот - ходех на работа, но не вършех нищо, а точно тогава имаше мега голяма поръчка от ДСК. Отпуска ми бяха дали само 5 дни неплатени, поисках още 2 дни за да пътувам, бях си пуснала молбата 2 седмици предварително, но в последният ден отказаха да ми разпишат. Аз си бях взела билети вече и всичко ми беше уредено, сещайте се дали пък не заминах ;) Като се върнах на работа директно отидох да подавам молба за напускане, щото ми беше достатъчно прикипяло, но ме контрираха, че съм била дисциплинарно уволнена за самоотлъчката, която направих. Заповед разбира се нямаше. Изпратиха ми я по пощата седмица по-късно, но аз не я взех и все още не е подписана (2 години минаха от тогава). Дължат ми 2 работни заплати и платен отпуск 20 дни. Както и многократен извънреден труд - оставане до късно, работа събота и неделя, понякога до нощите.

2 седмици след напускането/уволняването ми пък лично управителя на фирмата искаше среща с мен да ме уговаря да се върна при каквито желая условия :lol: Просто никой не желае да работи там и с право.
Та хора... не ходете в Мегатекс. Аз си харчех заплатата за успокоителни и цигари в общи линии.

П.П. Не стана много кратко, ама сори.

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 15 Дек 2008, 23:44 
Срамежлив

Ще преместя пост а си тука - явно тука му е мястото. Искам да ви кажа къде още да не ходите:
BS Design - постоянно текат обяви, че търсят един или друг специалист, но не се връзвайте.
Постоянно им бягат служители, постоянно им бягат клиенти, а до колкото знам и единия от съдружниците е избягал.
Сигурно г-н Ламбев ще ви омайва с приказки колко велика фирирма е и как ще купи такава и инаква машина, но факта е че способностите му на мениджър се изчерпват с това да осигури работа максимум на един служител и то не винаги. Постоянно се опитва да краде специалисти от други фирми, но после не плаща. Постоянно, когато дойдеше ден за аванс или заплата се омиташе без да се изправи и да каже - "издъних се и не съм намерил пари за заплати, сори". Постоянно някой беше забравил да му плати и не се знае кога ще се случи това.
Да неговорим че цял ден се мотка на горе на долу и в 6,30, когато свършва работното време се прибере в офиса да удари 3-4 уислита и му дойде вдъхновението за работа. Почва да спуска задачки, които няма как да ги приключиш преди 9 вечерта.
Няма да коментирам факта че непрекъснато се меси в работата - а няма никакво виждане за дизайн. За управител също не го бива.
Не ходете в BS Design

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 16 Мар 2009, 10:34 
Срамежлив

monk написа:
Eвала на шефа ми! Отговаря по всички критерии. Фирмата е АВИС-24 - почти затворен цикъл печат.

Любопитно ми е, като какъв си работил там, че си толкова доволен.

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 16 Мар 2009, 10:44 
Срамежлив

monk написа:
Eвала на шефа ми! Отговаря по всички критерии. Фирмата е АВИС-24 - почти затворен цикъл печат.

Абе MONK ходил ли си някога в печатницата на Авис 24 да видиш при какви условия се работи? - като идеш и видиш, тогава се изказвай

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 17 Мар 2009, 21:36 
Гърмян заек

Светлозар Стоянов или известен във форума като The Fish. Поръча визитки за съпругата си и така и не ги плати. Още пазим файла на компютъра :)

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 18 Мар 2009, 15:43 
Старо куче - медалист
Аватар

vanadii ....
Az gi porachah no ne az triabvashe da gi platia a Obshtina Razgrad. Obarni se kam obshtinata.
/Sajaliavam che posta mi e na latinica no ot tozi klub v koito sam niama kak da pisha na kirilica za koeto se izvinavam i se nadiavam da ni triete posta./

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 18 Мар 2009, 16:47 
Гърмян заек

На нас визитките на Пламена Стоянова ни ги поръча ти. Точно за това в офиса ни редом с другите нелоялни платци ще е сложено твоето име и на съпругата ти Пламена Стоянова :D
Изображение

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 19 Мар 2009, 14:55 
Старо куче - медалист
Аватар

CMYK написа:
monk написа:

Абе MONK ходил ли си някога в печатницата на Авис 24 да видиш при какви условия се работи? - като идеш и видиш, тогава се изказвай

Ходил съм. Знам, че е крайна мизерия... Аз бачках в офиса в Младост и там всичко беше екстра, с изключение на ниската заплата, което компенсирах със свободата да ходя когато искам на работа.

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 20 Мар 2009, 15:16 
Срамежлив

monk написа:
Ходил съм. Знам, че е крайна мизерия... Аз бачках в офиса в Младост и там всичко беше екстра, с изключение на ниската заплата, което компенсирах със свободата да ходя когато искам на работа.

Това вече е точно обяснение, и означава не толкова коректен работодател.

Върнете се в началото

Заглавие: Едно жалко вестниче където ми се налага да работя
МнениеПубликувано на: 13 Яну 2010, 22:32 
Срамежлив

Споделям с вас, драги колеги, писмото, което получих от моята главна редакторка днес:
"Защо да е недопустимо да се намалява шрифтът и да са малки заглавията? - Защото такива са правилата на вестникарството? Не е необходимо да им робуваме. Мен не ме интересуват какво ще кажат тесните ограничени специалисти вестникари, защото това е едно изкуствено, измислено от хората правило. И като всяко правило има за цел да ограничава, т.е. да спира творчеството. Мен ме интересува дали ще харасат тематиката и оформлението читателите, които аз считам за важни. А те не са специалисти, сиреч да търсят в какво сме нарушили вестникарските ограничения. Тъй че не се притеснявайте. Другите реклами трябва да ги сложите някъде."

Иде реч за това, че ме принудиха преди месеци да вдигна основния шрифт на 13 пункта. Вследствие на това си махнах името от издаделското каре. Сега и заглавията им са големи?!

Поразяващото е докаде стига невежеството да се класифицира професия, която й е далеч от мозъчето.
Прочете и се посмейте или пък се поядосвайте.

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 13 Яну 2010, 23:26 
Старо куче - медалист

Две неща не разбрах.

1. Защо си махна името от издателското каре? От срам или защото не остана място за него вследствие на 13-те пункта при основния текст? ;-)

2. Не си ли чувала израза "клиентът винаги има право"? В случая може да приемем, че главният редактор е клиент на дизайнера и щом държи да получи нещо грозничко, трябва да има право да го получи :-P

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 25 Яну 2010, 16:53 
Срамежлив
Аватар

Аз пък съм чувал, че "клиентът има право, само когато си плаща навреме и колкото трябва"...

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 25 Яну 2010, 18:08 
Старо куче - медалист

Не видях някой да е казал, че клиентът не си е платил в дадения случай. Значи тогава има право ;-)

Върнете се в началото

Заглавие: Re: НЕКОРЕКТНИ РАБОТОДАТЕЛИ
МнениеПубликувано на: 28 Яну 2011, 20:54 
Срамежлив

Фирма "ЮПИ ПРИНТ" както се досещате става дума за печатница,ако сте човек,който има странични доходи,може да издържа дълго време без заплатата си,или сте човек който би свикнал да има господар подчертавам господар не шеф...значи мястото ви е там,дори в момента набират персонал....успех..а да и не си мислете да си търсите правата МОЕ и да апнете дървото... ....един поглед на статистиката им тук бихте си задали въпроса защо ли през 3-4 месеца търсят работници

Върнете се в началото

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 79 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4

Часовете са според зоната UTC + 2 часа